»» پایگاه خبری و اطلاع رسانی جــارچی
ku

ترجمه: ندا احمدلو
 
آیا به نظر خودتان جزو افراد شاد هستید یا فکر می‌کنید که مسوولیت‌های سنگین زندگی اجازه شادبودن را به شما نمی‌دهد؟ بهتر است که به جای فکرکردن به جواب این سوال آزمون زیر را انجام بدهید تا متوجه بشوید که سطح شادی‌تان چقدر است.
شما می‌توانید برای هر سوال، 6 نوع پاسخ متفاوت داشته باشید و در نهایت با جمع‌کردن امتیازهایی که کسب کرده‌اید جواب آزمون را در مورد خودتان تفسیر کنید:

سوال ها

1 چقدر فکر می‌کنید که برای خودتان و دیگران مهم هستید؟
2 چقدر احساس باارزش بودن دارید؟
3 چقدر احساسات خوب و امیدوارکننده دارید؟
4 چقدر احساس می‌کنید که کارها بدون شما انجام نمی‌شوند؟
5 چقدر در زندگی‌تان به دنبال اهداف خاص و دست‌یافتنی هستید؟
6 چقدر فکر می‌کنید که آدم قابل‌احترامی هستید؟
7 چقدر فکر می‌کنید امکان رسیدن به اهدافتان در زندگی زیاد است؟
8 چقدر فکر می‌کنید که قدرت تفکر شما روی بهبود زندگی‌تان تاثیر دارد؟
9 چقدر فکر می‌کنید که خودتان را دوست دارید؟
نمره شادی شما چند است؟

امتیازها

اصلا برایم اهمیتی ندارد: 0 امتیاز
هرگز: 1 امتیاز
گاهی اوقات: 3 امتیاز
معمولا: 4 امتیاز
بیشتر اوقات: 5 امتیاز
همیشه: 6 امتیاز

تفسیر آزمون

امتیاز 0 تا 6:

واقعا چرا این قدر ناراحت و ناامید هستید؟! بهتر است که خیلی زود به یک مشاور روان‌شناس مراجعه کنید و از همین فردا هم سبک زندگی‌تان را تغییر دهید. زندگی شما به تزریق شادی واقعی و فوری نیاز دارد!

امتیاز 7 تا 13:

شما به‌طور وحشتناکی از یأس و نارضایتی از زندگی رنج می‌برید و این موضوع اصلا برای سلامت روان‌تان خوب نیست. شما با این سطح از ناامیدی در زندگی‌تان به مشکل بر خواهید خورد!

امتیاز 14 تا 21:

شما دوست دارید که آدم شادی باشید اما این سطح رضایت از خود و زندگی‌تان نمی‌تواند باعث غرور و سربلندی شما و نشان‌دهنده شادبودنتان در زندگی باشد. برخی از مسایلی که باعث دور شدن شما از شادی شده‌اند، بسیار پیش پا افتاده و قابل حل هستند بنابراین از همین امروز این مسایل را شناسایی کنید و موانع رسیدن به شادی‌تان را کنار بزنید. به یاد داشته باشید که گذشتن از خطای دیگران، نگاه‌کردن به زندگی زیردستان، قانع بودن به داشته‌ها در زندگی و روزی یکی دو ساعت صحبت‌کردن با همسر یا پدر و مادر می‌تواند سطح شادی شما را در زندگی‌تان به مراتب بالاتر از چیزی که هست ببرد.

امتیاز 22 تا 31:

بیشتر افراد جوامع مختلف در این سطح از شادی و رضایت در زندگی‌شان هستند به دلیل اینکه معمولا ما آدم‌ها در زندگی‌مان گیج و سردرگم هستیم و نمی‌توانیم به راحتی تصمیم بگیریم که کدام راه به صلاحمان است و در نهایت باعث رضایت‌مان می‌شود. انسان‌هایی که در این سطح از رضایت قرار دارند، معمولا از نوعی ترس برای تصمیم‌گیری و انجام دادن کارهایشان رنج می‌برند و همین ترس، اجازه شاد بودن را به آنها نمی‌دهد. افراد این گروه، معمولا از عوض کردن خانه یا حتی خودروی خود هم می‌ترسند مبادا با فروش آنها، دیگر خانه یا خودروی مناسبی پیدا نکنند! بنابراین اگر شما می‌خواهید که یک سر و گردن از نظر رضایت درونی و رسیدن به موفقیت‌های مورد نظرتان در زندگی نسبت به دیگران بالاتر باشید، بهتر است که کمی به خودتان بیایید و از همین امروز، از پیله ترستان بیرون بیایید و قدرت ریسک‌پذیری‌تان را بالا ببرید تا به شادی و رضایت بیشتری در طول زندگی‌تان برسید!

امتیاز 32 تا 41:

شما معمولا آدم شادی هستید اما گاهی هم از دست زمین و زمان شکایت دارید. بهتر است همیشه این نکته را به خاطر بسپارید که زندگی، بالا و پایین دارد و اگر بتوانید کمی خودتان را با شرایط زمانه، بیشتر وفق بدهید. حتما همیشه آدم شادی خواهید بود و این شادی باعث رسیدن شما به اهداف بزرگ‌تان در زندگی هم خواهد شد.

امتیاز 42 تا 48:

شما بیشتر وقت‌ها، آدم خیلی شادی هستید و دیگران هم به خاطر همین روحیه شادتان، شما را دوست دارند و همیشه دور و برتان هستند. اما گاهی اوقات کار خیلی زیاد باعث خستگی و از کوره‌دررفتن شما می‌شود. بنابراین باید خیلی مراقب باشید که این از کوره‌دررفتن‌ها روحیه شادتان را تحت‌تاثیر قرار ندهد و اطرافیانتان را از شما نرنجاند. بهتر است که وقتی خسته هستید،‌ به جای بودن در جمع خانواده یا دوستان، به پارک بروید و کمی قدم بزنید یا حتی یک ساعت بخوابید!

امتیاز 49 تا 54:

به شما تبریک می‌گوییم. شما جزو شادترین افراد روی کره زمین هستید که هیچ چیزی نمی‌تواند شادی و خوشی شما را خراب کند یا آن را تحت‌تاثیر قرار بدهد. شما اعتمادبه‌نفس بالایی دارید و باید از این بابت به خودتان ببالید! بودنتان در جمع‌های دوستانه یا خانوادگی به معنای قرارداشتن یک بمب خنده در میان آنهاست و به همین خاطر هم دیگران از صمیم قلب عاشق شما و روحیه شادتان هستند.
منبع: هفته نامه سلامت



*** بیشتر ***
ارسالی از   گروه جارچی   1396/10/26 | بازدید : 6209
موفقیت,خودشناسی,خودآگاهی,روانشناسی,شخصیت,تست,
در صورت تمایل انتقادات , پیشنهادات و نظرات خود را از « اینـــجا » ارسال فرمایید
مطالب مرتبط دیگر
◄ از زندگی لذت ببرید
◄ چگونه بهتر ایده های خود را ثبت و حفظ نماییم؟
◄ آیا اعتماد به نفش شما پایین آمده است؟
◄ راز موفقیت - ترسیم خط قرمز برای خود و کنترل فردی
◄ روانشناسی افراد از روی لباس
◄ چگونه شخصیت خود را ارتقا دهیم؟
◄ راه های کسب و افزایش آرامش در زندگی بخش دوم
◄ قوانین و زندگی
◄ شخصيت شناسي با چند سوال كوتاه
◄ تغذیه مناسب برای فصا پاییز و ضد خستگی آن
◄ دانش و اصول ساده رسیدن به اهداف
◄ آيا شما منزوي هستيد؟
◄ روشهای موثر برای رسیدن به خودباوری
◄ امان از توهم فانتزی مد
◄ آداب پاسخ‌گویی به تلفن
◄ روش های کاهش تاثیر منفی یک همکار بر کار گروهی
◄ قانون های جادویی برای موفقیت
◄ ارتباط شخصیت و کار کردن
◄ شخصیت خود را محک بزنید
◄ آیا انتقاد کردن می تواند سبب رشد و پیشرفت و آرامش و رفاه ما شود؟
◄ هفت دلیل برای اینكه از همین امروز لبخند بزنید
◄ تست شخصیت: بررسي سلامت روان
◄ هویت خودتان را محک بزنید
◄ سواد رسانه: ماهواره یک رسانه جمعی چگونه مایه برهم خوردن ریتم منظم زندگی فرد می شود؟
◄ موفقیت بیشتر با استفاده از زبان بدن