»» پایگاه خبری و اطلاع رسانی جــارچی
ku

موفقیت و آرامش در کنار ما است باید بخواهیم تا بشویم ...... و برویم تا برسیم .....


استرس : دغدغه های کنترل نشده ذهنی – دلهره ها و ناآرامی های درونی = احتمال وقوع یک اتفاق بد و نگرانی و ترس از شکست . تپش قلب، تعریق، بی‌قراری، این پا و آن پا کردن و لرزش، علائم فیزیولوژیکی اضطراب هستند.


فرق استرس با اضطراب : اضطراب ؛ احساس دلواپسی بدون وجود علت خاص است. در حالی که استرس؛ فشار بیرونی است که به فرد وارد می‌شود.


چه چیزهایی ایجاد دغدغه های نامطلوب و اضطرابهای مداوم در ما می کنند؟
چگونه می توان استرس و ناآرامیهای درونی را کنترل و رفع کرد؟
آیا استرس و اضطراب خوب هم داریم؟
ارتباط بلاتکلیفی در زندگی و زندگی بی هدف با استرس چگونه است؟
بین ترس و اضطراب چه ارتباطی وجود دارد؟
آیا مهارت مدیریت ذهن و توان برنامه ریزی بالا عامل آرامش افراد موفق است؟
لازمه های توانمندی در مدیریت افکارمان و برنامه ریزی برای حل مسله چیست؟


عملکرد :


چرایی های استرس و اضطراب ها:


ریتم پر سرعت زندگی


شکل گیری اولویتها و باورها


وقتی مادیات و ظواهر اهمیت یافته و در رده اولویتهای ما قرار بگیرند مدام ذهن مارا به خود مشغول می کنند و به ابزاری برای برتری جویی تبدیل شده و در نتیجه مداوم در تلاش این هستیم تا آنچه داریم را افزایش داده یا ارتقا دهیم پس ذهنمان همیشه درگیر در دغدغه یافتن راهکارها و مسیرهایی برای زیاد کردن و بیشتر کردن آن چیزهاییست که نیاز ضروری ما نیست .


* چگونه فرصتهای بروز استعدادهایمان از بین می روند؟

* چگونه زمان باهم بودن از ما گرفته می شود ؟

افراد برای تامین نیازهای خود به صورت فردی و جمعی تلاش می کنند تا به یک رفاه نسبی دست یابند  و این مسله تمایل انسان به رفاه و رفتاری منطقی و عقلانی است ..... ولی آیا به آنچه در رسیدن به آن تلاش کرده و می دویم توجه کردیم ؟ ممکن است آن یک اولویت کاذب باشد و یا در ما یک زیاده خواهی اتفاق افتاده باشد ......

اولویتهایی که نیاز واقعی ما نیستند و یا اندازه و درجه آن خیلی بیشتر از نیاز ما باشد در زندگی ما وضعیتی را ایجاد می کند که مداوم باید برای رسیدن و تامین آنها تلاش و تقلی کنیم.

چنین تغییری در باور ما ایجاد یک رویه پر سرعت در زندگی برایمان به ارمغان می آورد.


»»»  اثر ساز و کار و ساختار کسب و کار و اقتصاد ما بر ریتم تند زندگی ما «««


رسانه ها

ایجاد ذائقه سازی بر مبنای مصرف گرایی و تلقین رفاه کاذب و حقی که من انسان باید از آن بهره مند باشم به صورت تامین فردی (به تنهایی) آن مشخصا یک حلقه بی پایان ماراتن دویدن برای رسیدن و تامین آن اولویتها در من ضرورت می یابد که نیاز به کنترل آن بوده و یادمان باشد که رفاه نسبی است و باید توسط حرکت جمعی در یک جامعه به دست آید نه با تلاش فرد که با بی توجهی و زیرپا گزاردن حقوق دیگران هم به نتیجه مطلوب نخواهد رسید.


دغدغه ها ذهنی و مشکلات تلمبار شده

احساس های ناخوشایند از شکستهای قبلی + مشکلات آزار دهنده زندگی + اشکلات موجود در تعاملات اجتماعی ما + آسیبهای روحی ناشی از مسائلی مثل مشکل مالی و ... جمع شدن این بار منفی و وارد کننده های بار روانی و دل نگرانی (حال بد)  یک بی نظمی و سردرگمی و اضطرابی را در ما ایجاد می کند که آرامش و خواب مناسب را دور می کنند. (نیاز به پیشگیری و درمان با هم)


قدم اول : یک برآورد کلی از پیشرفت و مدرن بودن (بروز بودن) نیاز است تعریف شود. تعریفی صحیح با توجه به دو اصل مهم که رفاه نسبی است (یعنی همیشگی و ایده آل نیست) و اصل دوم مقوله رنج و مسائل انسانی(شناخت فطرت , نیازمندیها و ابعاد انسان) است. در ادامه ایجاد ساختارهای اجتماعی که هر کسی جایگاه خود را در آن بداند و وظیفه او مشخص باشد و نیازی افراد در همه زمینه بروز و فعال باشند.


قدم دوم : برخورد و تعامل با رسانه


توان مدیریت مطالب دریافتی + سواد رسانه

ارائه محتوای صحیح و نیازمندیهای انسانی بر اساس شغل , سن , جنسیت و علاقه مندی افراد و ایجاد یک برنامه مشخص سطح بندی شده آموزشی رو پیشرفت که با افزایش توانایی ها و آگاهی ها میزان مناسبی از آرامش , پویایی و ثبات در فضای فردی و جمعی شکل گیرد.


* انجام هیجانی کارها : بعضی از ما به خاطر تلمبار شدن مشکلات و عیبهایمان بر روی هم و بی توجهی به مسله مطالعه و تمرین های مناسب برای افزایش توان مدیریت فردی (مدیریت ذهنی) زندگیمان دچار یک آشفتگی شده و دارای نوسانها و وضعیت نا آرامی می شود . به صورت مداوم یک التهاب و اضطرابی در درونمان وجود دارد که امکان تمرکز و دقت را از ما می گیرد و وقتی در شرایط انتخاب و تصمیم گیری و انجام کاری قرار می گیریم می خواهیم خیلی سریع از آن شرایط که به استرس ما افزوده خارج شویم و با کم دقتی و بی توجهی رفتار کرده انتخاب و یا تصمیمی می گیریم . اینگونه عملکرد هیجانی مشخصا ممکن است دارای عوارض و مشکلاتی هم باشد که هم متوجه ما خواهد بود و هم اطرافیانمان پس با بوجود آمدن مشکلات و دغدغه های جدید بر وضعیت نابسامان قبلی افزوده و حال بدمان را بدتر خواهد کرد. زندگی کردن از روی شانس و بی هدف نتیجه مربوط به خودش را خواهد داشت.


* انجام از روی حساب وگام به گام : برای اینکه به هدف مطلوب و نتیجه مناسب برسیم نیاز است تا ابتدا نیازهای خود را بشناسیم و بعد راه های مناسب برای رفع آنها را بررسی کنیم. از الگوهای و تجربه های قبلی استفاده و با شرایط خودمان تطبیق و بهینه کنیم اگر ما در مسیر زندگی و انتخابهای خودمان بی توجه عمل کنیم چیزی جز شکست و ناراحتیهای افسوس فرصتها به دست نخواهیم یافت. کافی است مهارتهای مدیریت ذهنی ]که شامل توان تشخیص موقعیت و رفتار مناسب متناسب با آن(واکنش خارجی) + شناخت و مدیریت درخواستهای درونی که بر اساس نیازهای ما است(واکنش درون)[ را فرا بگیریم یا برای ارتقای آن تمرین کنیم تا با انتخاب صحیح تر مشکلات و شکستهای کمتر پس روحیه بهتر و دغدغه ها و ترس از شکست کمتر و زندگی با نشاط تری داشته باشیم.... و با مهارتی که داریم برای مدیریت شرایط حال بد خود را به حال خوب تغییر دهیم.


رفع استرس : { توان مدیریت ذهنی + افزایش سواد شناختی و ظرفیت شخصیتی}


سبک زندگی -> عامل اصلی شکل گیری و یا تداوم استرس و ناآرامی های فردی و جمعی است .... همان عادتهای روزانه ما + تغذیه ما + تعامل و رفتارهای اجتماعی + و رسانه (سواد رسانه)


کمرنگ شدن مسائل معنوی در زندگی ما سبب می شود تا در ابتدا به دنبال یک جایگزین برای آنها باشیم تا بتواند آرامش درونی در ما ایجاد کند پس میل به سرگرمی ها می آوریم به صورت افراطی و چون راه برای سرگرمی های مولد برای همه فراهم نیست پس به سمت سرگرمی های مصرفی رفته و چون این سرگرمیها هزینه هم دارند پس تلاش ما برای تامین هزینه های آن باید ناچارا افزایش یابد پس ریتم زندگی و دغدغه های ذهنی ما باز هم بیشتر می شود.


توانایی حل مسله :

فرایند تفکر منطقی و منظمی است که به فرد کمک می کند تا هنگام رویارویی با مشکلات راه حل های متعددی را جستجو کند و سپس بهترین راه حل را انتخاب نماید. به این ترتیب حل مساله یک فرایند آگاهانه- منطقی- تلاش بر و هدفمند است.
حل مساله عبارت است از فرایند شناختی- رفتاری که توسط خود فرد هدایت می شود و فرد سعی می کند با کمک آن راه حل های موثر یا سازگارانه ای برای مسایل زندگی روزمره خویش پیدا کند.
مسئله می تواند ناشی از یک مشکل بیرونی(مثل یک امتحان سخت) و یا از درون فرد نشات گرفته باشد(مثل اهداف، نیازها، تعهدات شخصی).


حل مساله ماهرانه مستلزم عبور گام به گام از این مراحل است:


انتخاب رویکرد صحیح نسبت به مشکلات


در این مرحله لازم است باورهای غلط نسبت به مشکل شناسایی و اصلاح گردد مثلاً این باور (نباید در زندگی با مشکل روبرو شد).( مشکل نشانه ضعف، بی لیاقتی و ناتوانی است).زندگی بدون مشکلات انسان را به آب راکدی تبدیل می کند که می ماند، می گندد و متعفن می شود. هر مشکلی در زندگی در حکم فرصتی است برای ارتقاء، بزرگ شدن، برای با تجربه شدن و برای استوار کردن وجود راست قامتی برای مواجهه با مسایل آتی زندگی.
یک روش عینی و عملی برای پیدا کردن راه حل ها، روش بارش ذهنی است.روش بارش ذهنی یعنی سعی کنیم بدون هیچ نوع قضاوت، بازداری، ارزش گذاری خوب و بد و یا جلوی فکر خود را گرفتن، راه حل های متعدد، متنوع و غیر قضاوتی برای مسئله ارایه بدهیم


تعریف دقیق مسئله

معمولاً وقتی مشکلی در زندگی پیش می آید آدم ها آن را خیلی گنگ، مبهم، پراکنده و غیر دقیق ادراک می کنند. در این مرحله باید به سوال های زیر پاسخ داده شود.مشکل چیست؟ کی مشکل شروع شد؟ مشکل کجا شروع شد؟ چه کسی در این مشکل نقش دارد؟


هدف این گام ارایه تعریف مشخص و دقیق از مسئله است تا آنجا که ابهامات و نامفهومی های فوق ذکر تا جای ممکن از بین برود.


 تولید، خلق و پیدا کردن راه حل های متعدد و متفاوت

یک روش عینی و عملی برای پیدا کردن راه حل ها، روش بارش ذهنی است.روش بارش ذهنی یعنی سعی کنیم بدون هیچ نوع قضاوت، بازداری، ارزش گذاری خوب و بد و یا جلوی فکر خود را گرفتن، راه حل های متعدد، متنوع و غیر قضاوتی برای مسئله ارایه بدهیم.نکته بسیار مهم در این مرحله آن است که کمیت و تعداد راه حل ها مهم تر از کیفیت آن هاست.


 مهارت حل مساله را بیاموزید

ارزیابی سود و زیان و معایب و محاسن راه حل ها و انتخاب از بین راه حل ها
در این مرحله راه حل های ارایه شده در گام 3 را مورد ارزیابی قرار دهید و سود و زیان هر کدام را بررسی کنید. سپس بر اساس غلبه نسبی مزایا و معایب در مورد آن راه حل تصمیم گیری کنید. یعنی در نهایت راه حلی را انتخاب کنید که بیشترین سود و کمترین زیان را داشته باشد.


 اجرای راه حل و بازبینی


در این مرحله راه حل انتخابی خود را اجرا کنید و آثار و نتایج آن را بر خودتان و دیگران نظاره کرده و آثار واقعی روش انتخابی  را با پیامدهای پیش بینی شده مقایسه کنید. در این مرحله زمان بندی از اهمیت خاصی برخوردار است. بعد از اجرای راه حل و مفید بودن آن به خودتان پاداش دهید و اگر مسئله حل نشد، موانع را شناسایی کرده و برطرف کنید. در صورت لزوم می توانید مراحل حل مساله را مجدداً  تکرار کنید. احتمالاً اشکالی در جریان حل مساله پیش آمده است. مثلاً ممکن است مشکل به خوبی و دقیق تعریف نشده، اهداف واقع بینانه نبوده و...


آموزش حرفه ای موفقیت بر اساس توانایی حل مسلهخودشناسی + شناخت نیازهای اولیه و ثانویه انسانی = دوری از زندگی پرخطر و رفتارهای ناهنجار و آسیب زا


* تشخیص راه و گزینه صحیح برای انتخاب درست و خروج از حلقه استرسی و فشارهای عصبی


شناخت نیازهای فردی استعدادها و توانمندی ها + ضعف ها و کاستی های علمی و شخصیتی = ارتقا سواد و ظرفیت شخصیتی = رشد فکری و افزایش موفقیت ها = کاهش فشارهای عصبی و دغدغه های ذهنی = کاهش استرس و حال بد


شناخت هیجانهای کاذب


بعضی وقتها یک باورها و مسائلی در ما شکل میگیرد و از درونمان درخواستهایی را احساس می کنیم که مانند یک نیاز و اولویت ضروری هستند و یا چیزهایی را از بیرون درک می کنیم که مانند حقیقت هستند و بر اساس آنها انتخاب کرده و عمل می کنیم ولی بعد از مدتی نتیجه ای نامطلوب را بدست می آوریم نه نیاز ما که فکر می کردیم ضروریت دارد رفع شد  نه در محیط زندگی و کار بیرونی مشکلات و مسال حل گردید .... و حال بدمان بدتر می شود.(کاذب = دروغین ... به ظاهر واقعی)
نکته هیجانهای کاذب : محدود (وقتی چیزی فراگیر نباشد.اگر از دیگران از آن شرایط بپرسیم تجربه ای منفی را اعلام می کنند و یا آنرا تجربه نکرده اند) +زود گذر هستند کافی است در زمانیکه به این مسله و شرایط رسیدیم قدری درنگ کنیم و بلافاصله عمل نکنیم.


نوشیدنی ضد استرس

میخک کاهنده استرس و آرام‌کننده تنش دارای آنتی‌اکسیدان ضد سرطان و تمییز کننده دستگاه گوارش,ضد درد است و در درمان دندان درد نقش به‌سزایی دارد. (مصرف محدود آن توصیه شده است)

این گیاه در صورتی که به صورت چای دم کرده مصرف شود تأثیر بیشتری خواهد داشت. طریقه مصرف آن به این صورت است که هر 10 گرم میخک را با یک لیتر آب می‎جوشانند و به مدت 5 دقیقه دم می‎کنند.

+ دم کرده گل گاو زبان یا اسطوخودوس یا سنبل الطیب


ورزش های منظم

انجام ورزش های روزانه و سبک که ریتم ضربان قلبی را افزایش دهد حتی در حد یک پیاده روی تند.


گردش در طبیعت

حضور یافتن در طبیعت و خارج شدن از شرایط شهری و فضاهایی که بسته است و بر استرس و تنشهای عصبی میافزاید.

دید و بازدید (صله رحم) : ارتباط با دوستان و خویشاوندان


عوارض جسمی اضطرابهای کنترل نشده

اختلالات عصبی همچون اضطراب و استرس های محیطی در ایجاد نفخ معده نیز بسیار موثر است. در واقع، افزایش گاز در معده و روده که به ایجاد نفخ منجر می شود و به شخص، احساس سنگینی سر دل، تورم و درد در اطراف ناف را می دهد، می تواند تحت تاثیر عوامل تنش زای روحی ایجاد شود.
در اختلالات عصبی از استرس گرفته تا اضطراب، ترشح یکسری میانجی های عصبی و در واقع هورمون ها که رابط بین اعصاب مرکزی و اعضای بدن است، دچار تغییر می شود و کارکرد آن عضو را مختل می کند. حتی در بحث سندرم روده تحریک پذیر (سندرم روده تحریک پذیر نوعی اختلال روده ای بسیار شایع است که موجب گرفتگی، نفخ، اسهال و یبوست می شود)، روده تحت تاثیر این میانجی ها قرار می گیرد و حرکات آن تندتر یا کندتر از حالت معمول می شود که حاصل آن بروز اسهال یا یبوست های عصبی است.
-----------------------------------


بدترین راه های مقابله با استرس


مصرف سیگار و ...:

غرق کردن استرس در یک پاکت سیگار شاید در لحظه شما را آرام کند، ولی مصرف چیزهای ناسالمی همچون سیگار، مواد مخدر و کافئین زیاد فقط باعث می شود که پس از آرامش موقت، احساس استرس و ناراحتی بیشتری نمایید. از آنجائیکه این عادت های بد اثرات منفی استرس را افزایش می دهند باعث می شوند که بدنتان وارد چرخه آزاردهنده استرس بیشتر شود (فشار خون بالا برود و احساس دلهره و دلشوره داشته باشید و تمام شب بیدار بمانید و ...) و این چرخه دائماً تکرار شود.


زمستان خوابی:

فکر پنهان شدن زیر لحاف و پتو هنگامی که نمی خواهید از در اتاق بیرون بروید، ایده بسیار خوبی به نظر می رسد، ولی خواب زیاد راه حل مشکل شما نیست. تحقیقات نشان می دهند که هرچه بیشتر بخوابید، احساس خستگی بیشتری خواهید کرد. رخوت و خمودی زیاد فقط تمرکز کردن را برایتان سخت تر می کند و دیگر نمی توانید موارد استرس زا را از خود دور کنید. به علاوه مطالعات نشان داده اند که بین خواب آلودگی مزمن و دیابت، بیماری قلبی، افزایش وزن و نرخ بالای مرگ ارتباط نزدیکی وجود دارد.


نادیده گرفتن مشکل (سرگرم کردنخود برای فراموش کردن مشکل):

با آنکه تماشای فیلم های خنده دار یا دیدار با دوستان می تواند مدتی ذهن شما را از مشکلات دور کند، ولی اجتناب دائمی از استرس در زندگی شما اثر سازنده ای ندارد. وقتی از مشکلات فرار می کنید، به خودتان اجازه نمی دهید که آنچه با آن مواجهید را پردازش کنید و آن را درک نمائید. هرچه بیشتر چیزی را نادیده بگیرید – مثلاً مشکلی عینی مانند پرداخت قبض ها یا مشکلی عاطفی مانند ترس از دست دادن شغل – این مشکل بزرگتر و بزرگتر می شود. بهترین کار این است که به دنبال کمک باشید و برنامه ریزی کنید تا در نهایت مشکلات شما کم شوند و استرس تان تخفیف یابد.


ماندن روی افکار منفی:

اگر در محل کار اشتباهی می کنید، آیا فکر می کنید که اخراج می شوید؟ وقتی با همسرتان دعوا می کنید نگران هستید که رابطه شما به پایان می رسد؟ اینکه انسان به بدترین سناریو می اندیشد غیرعادی نیست، ولی از حد خارج کردن مسائل فقط استرس را بیشتر می کند. وقتی استرس داریم فکر کردن به نقاط منفی ماجرا آسان است. برای کاهش صداهای منفی درونی باید از دیدگاه و چشم انداز دیگری به قضیه نگاه کنیم.


هرچه دلمان خواست بخوریم:

غذا هم در هنگام سر و کله زدن با مشکلات دردسر آفرین می شود. تسکین دردها با خوردن غذاهای پرکالری و پرقند یا پرچرب شاید در ابتدا آرامش بخش باشد، ولی خیلی زود می تواند از کنترل خارج شود، زیرا مغز و بدن کم کم احساسات منفی را با خوردن ربط می دهند و با اولین نشانه های استرس، عصبانیت یا ناراحتی شما بطور ناخودآگاه به غذا متوسل می شوید، بجای آنکه با این احساسات کنار بیایید. غذاخوردن افراطی موجب افزایش وزن می شود و حس شما نسبت به خودتان را بدتر می کند. همچنین مشکلات جسمانی دیگری مانند نفخ، رفلاکس و یبوست پدید می آورد که اغلب با استرس همراه است.


10 لغت رایج میان آنهایی که اعتماد به نفس کافی ندارند(البته به جز نمی توانم و نمیشه)


شاید
در استفاده از کلمه "شاید" احتیاط پیشه کنید، آیا شما واقعاً نسبت به آنچه می گویید مطمئن هستید؟ به این نکته دقت کنید که هیچ از شما انتظار انجام کارهای خارق العاده نداردف بنابراین به کار بردن چنین کلمه ای در مکالمات کاری این معنا را به ذهن متبادر می سازد که شما توانایی لازم برای انجام کار مربوطه را ندارید.


نمیدانم
از به کار بردن این لغت باید به جد جلوگیری کرد، هر کسی که در مقابل یک درخواست کاری یا قرار ملاقات کاری نمی دانم را به کار ببرد موجب ایجاد یک احساس منفی در طرف مقابل می شود. بنابراین تلاش کنید در گفتار خود قطعیت بیشتری داشته باشید، نمی­دانم نشان از شک و دودلی شما دارد.


معمولا
این واژه هم چون یک تیر عمل می کند و حاوی این پیام است که شما ویژگی های لازم برای انجام کار مورد نظر را ندارید. به کار بردن واژه "معولاً" باعث مخدوش و مخفی شدن بخشی ازواقعیت ها و توانایی های شما می شود.


شک دارم
استفاده از این لغت تنها در یک حالت بار منفی همراه با خود ندارد، آن هم در دادگاه و هنگام صحبت در مورد متهم به انجام جرمی است. بنابراین با صراحت تمام و مستقیم منظور خود را بیان کنید و تلاش کنید از نتیجه گیری خود در مورد هر بحثی دفاع کنید، بدون اینکه اندکی شک به دل خود راه دهید.


غیرممکن
مطمئن باشید که انسان های موفق هیچ گاه در مکالماتشان از غیرممکن استفاده نکره اند، با گفتن چنین کلمه ای مخاطب به سرعت اعتمادش را به شما از دست می دهد. بنابراین تلاش کنید به جای استفاده از واژه غیرممکن شرایط دشوار و موانع موجود در کار را توضیح دهید.


نگران هستم
طبیعی است که استرس های بی پایان زندگی آدمی را نسبت به انجام کارهای مختلفش قدری نگران می کند. اما زمانی که شما در پُست الکترونیکی خود از واژه "نگران هستم" استفاده می کنید، در واقع عدم اعتماد به نفس خود را نسبت به توانایی هایتان نسبت به انجام آن کار نشان می دهید. اگر نسبت به پذیرفتن کاری نگران هستید تنها نگرانی خود را ابراز کنید و تلاش کنید راه حلی بدون استفاده از واژه غیرممکن ارائه دهید.


تشویش دارم
توضیح احساس پریشانی و گیجی برای دیگران تنها موجب افزایش این احساس درون آدم می شود، بهتر است با پرسیدن سؤالات مختلف ابهامات خود را در رفع کنید. زیرا گفتن از تشویش درونی این احساس را به سایرین می دهد که شما حتی سر فصل موضوع مورد بحث را به خوبی درک نکرده اید یا اینکه موضوع برای شما گیج کننده و دشوار بوده است.


نیاز
همه ما نیازهایی در زندگی خود داریم،وقتی شما این نیازها را از طریق پست الکترونیکی برای دیگران مرتباً شرح می دهید شما را یک انسان نیازمند نشان می هد. از گفتن اینکه نیاز دارید تا کاری را انجام دهید و بیان احتیاج هایتان به صورت مستقیم جداً خودداری کنید.


احتمالا
برخی از ما عادت داریم تا آینده یک موقیعت شغلی یا یک پروژه را پیش بینی کنیم. زمانی که شما به فردی از نتیجه احتمالی کاری صحبت کنید در واقع عدم اطمینان خود را نسبت به توانایی ها و عدم شناخت کامل از ابعاد کار مورد نظر را نشان می دهید.


حیرت
باید نسبت به این مسأله آگاه باشید که به کار بردن چنین واژه ای به صورت مستقیم نشان از سرگشتگی و آشفته حالی شما دارد. هرچند قرار گرفتن در یک موقعیت جدید کاری می تواند با چنین احساسی همراه باشد اما بیان آن تنها منجر به از بین رفتن احساس اطمینان مدیر یا کارفرما به شما می شود.

تبیان


بررسی‌ها نشان می‌دهند، علاوه بر شکلات تلخ، آجیل، برنج قهوه‌ای، نان سبوس‌دار و دانه کدو تنبل نیز می تواند منیزیم خون را اصلاح نمایند کمبود منیزیم در بدن می‌تواند سبب تحریک پذیری روده و ایجاد باد، سردرد، گر گرفتگی، درد عضلات و بروز نفخ معده در بدن شود. کاهش منیزیم همینطور از قدرت ذهنی می‌کاهد.


*** بیشتر ***
ارسالی از   گروه جارچی   1396/12/03 | بازدید : 18207
استرس,علت-باد-معده,ناآرامی-ذهنی,اضطراب,علت-زیادی-گاز-معده,
در صورت تمایل انتقادات , پیشنهادات و نظرات خود را از « اینـــجا » ارسال فرمایید
مطالب مرتبط دیگر
◄ این شخصیتها هیچگاه در زندگی خود احساس موفیت و آرامش واقعی نمی کنند
◄ آیا گوش دادن ما به گونه فعال است؟
◄ نسل سوخته یا ظرفیت بالقوه/غنچه نشکفته
◄ مشکلات در زندگی و عدم موفقیت
◄ آیا می خواهید از خانه و خانواده فرار کنید؟
◄ عادتهای ساد و کاربردی برای آرامش بخشیدن
◄ اهمیت و چگونگی ابراز احساسات و بیان علاقه مندیها
◄ تست شخصیت: میزان توانایی و مهارت فکری(انتخاب کردن)
◄ رازهای مهارت ارتباط دیگران
◄ چگونه قدرت تحمل خودمان را بالا ببريم؟
◄ چه کار کنیم تا شنوندگان با دقت بیشتری به صحبتهای ما گوش کنند؟
◄ یک درخت نقاشی کنید تا بگوییم چه شخصیتی دارید!؟
◄ کاهش شکستها و دغدغه ها با خود شناسی
◄ همه آنچه نیاز است درباره سیگار بدانیم
◄ نفش تفکر و مهارت تفکر در زندگی ما چگونه است؟
◄ اضطراب اجتماعي و کمرويی
◄ آیا موفقیت در تحصیل با عزت نفس و جرات ارتباط دارد؟
◄ پنج روش جدید برای تقویت اعتماد به نفس
◄ آیا رفاه و راحت طلبی فرق می کنند؟
◄ زمان هاي ممنوع براي قضاوت
◄ دکمه خاموش کردن عصبانیت شما اینجاست
◄ پانزده درس زندگي كه در کمتر مدرسه اي ياد می دهند
◄ آثار دروغ در خانواده و ریشه های آن
◄ مهارت هاى زندگى براى نوجوانان
◄ ۱۰ راه برای اینکه مثل خلاق ها فکر کنید