»» پایگاه خبری و اطلاع رسانی جــارچی
ku

پیامک: من برای استخدام به مصاحبه رفتم و از من پرسیدند که به نماز جمعه رفته ای یا خیر؟ چون به دروغ گفتن اعتقادی ندارم، حرف راست را زدم و اتفاقاً قبول شدم و الان یک سال است که مشغول به کار هستم.

پیامک: سیگاری که با صداقت روی آن نوشته شده: سرطان زا، خیلی بهتر از آب میوه ای است که به دروغ روی آن نوشته: صد درصد طبیعی.

پرسش تلفنی: من قبلا اهل نماز نبودم، ولی وقتی احساس کردم که خدا مرا بخشیده است، الان تنها چیزی که مرا آرام می کند، نماز است.

پرسش تلفنی: ما در دبیرستان پیش نمازی داشتیم که آن موقع ایشان را خیلی اذیت می کردیم و کفش های ایشان را از پله ها پایین می انداختیم یا ... ولی ایشان خیلی متواضع بودند و هیچ اعتراضی به مدیر مدرسه نکردند و این کار باعث شد که گروه ما به نماز جماعت علاقه مند شوند و پشت سر ایشان نماز بخوانند.

پرسش تلفنی: شوهر من در اوایل ازدواج خیلی بهانه گیر و بداخلاق بود، ولی من سعی می کردم همیشه خوبی های ایشان را ببینم و سختی ها را تحمل می کردم. الان زندگی خوبی داریم. همیشه افراد بداخلاق، بد نیستند و صبوری به انسان کمک می کند.

پرسش تلفنی: من همیشه فکر می کردم که خرابی های زندگی تقصیر شوهرم است. وقتی در کلاس های خودشناسی شرکت کردم، فهمیدم که 90 درصد خرابی زندگی تقصیر من است، روی خودم کار کردم و الان اخلاق خودم و شوهرم خیلی بهتر شده است. خوب است که ما اول خودمان را بشناسیم و بعد درباره ی شوهرمان قضاوت کنیم.

پیامک: من یک پدر مذهبی خیلی بداخلاق دارم. او هیچ وقت هم با من، خوب حرف نمی زند و این باعث شده بود که به طور کلی از دین زده بشوم. خانواده همسایه رو به رویی ما خیلی مذهبی و خوش اخلاق هستند و با دیدن آنها عاشق مذهب شده ام و دارم از دین لذت می برم و از خطاهای گذشته توبه می کنم.

پیامک: معلم دینی چهارم دبستان من آن قدر خوش اخلاق بود که باعث شد من که خانواده ی بی حجابی داشتم، به حجاب روی آورم.

پیامک: خوش اخلاقی پدرم در دعوت به نماز، مرا ثابت قدم نگه داشت و با نماز خواندن از دوران جاهلیت بیرون آمدم.

پبامک: در سربازی نماز اجباری بود. پیش نماز عوض شد و گفت که هر کس می خواهد به نماز بیاید. فردا برای نماز صبح در گردان جا نبود. در حالی که قبلا تعداد کمی برای نماز صبح می رفتند.
پاسخ: روحانی که با اخلاق خوبش اذیت های دانش آموزان را تحمل می کند، رفتار پیامبر را انجام می دهد. پیامبر از کوچه رد می شدند و روی سر حضرت خاک یا شکمبه ی گوسفند می ریختند. حضرت به منزل می رفتند و آنها را پاک می کردند. وقتی همین فردی که خاک روی سر پیامبر می ریخت، بیمار شد، پیامبر به عیادت شان می رفت و آنها با همین رفتار پیامبر مسلمان می شدند. ما به این رفتارها نیاز داریم.
فردی از اهالی شام (مرکز دشمنی با امیرالمؤمنین) به مدینه رفت. فردی را دید که فهمید نامش حسین بن علی است، به خاطر کینه و دشمنی با امام علی (علیه السلام) به امام حسین (علیه السلام) فحش داد، ولی امام سکوت کرد و در آخر به او فرمودند که: ما برای هر نوع کمکی به تو آماده هستیم. تو در شهر ما غریب هستی، اگر جایی نداری به منزل ما بیا و اگر پول نداری به تو پول می دهیم. وقتی او این رفتار را از امام دید خجالت زده شد و گفت: از این به بعد تو و پدرت محبوب ترین افراد برای من خواهید بود. خوش اخلاقی سیره ی نبوی است.

پیامک: من فهمیدم که نمازخوان بداخلاقی هستم بخصوص با خانواده ام. تصمیم گرفتم که روی اخلاقم کار کنم و یک مؤمن خوش اخلاق بشوم.
پاسخ: پس از سلام نماز، تصمیم بگیریم که یک نمازخوان خوش اخلاق و مهربان باشیم. الان خوش اخلاقی یک مبارزه ی جهانی علیه تبلیغات علیه اسلام است.
پیامک: دختری 23 ساله هستم و با پسری آشنا شدم که به من وعده ی ازدواج داد. الان که چهار سال از ارتباط ما گذشته است، می گوید: من تو را نمی خواهم. من نمی توانم او را فراموش کنم و به خواستگارانم جواب منفی می دهم؛ مرا راهنمایی بفرمایید.

پیامک: بیست سال سن داشتم و دو سال با پسری دوست بودم که به من قول ازدواج داده بود و به همین دلیل با او ارتباط داشتم، ولی الان می گوید: من لایق تو نیستم. دو سال از جوانی من به باد رفته است.
پاسخ: اگر کسی از شما پولی بخواهد که برای شما زیاد باشد و به شما قول بدهد که بعدا به شما سود می دهد، آیا شما پول خودتان را خرج این قول می کنید بدون اینکه تعهد محکمی از ایشان بگیرید؟ مطمئنا فرد عاقل بدون تعهد محکم، پولش را خرج نمی کند؛ پس چرا بعضی ها جوانی شان را به این راحتی معامله می کنند؟ جوانی که قابل بازگشت نیست. پس طوری در این معامله پا بگذارید که مطمئن باشید به نتیجه می رسید. اگر پسری بگوید که اول ارتباط داشته باشیم و بعد به خواستگاری می آیم، محک صداقت این است که از ابتدا به خواستگاری بیاید. بعضی پسرها به دنبال بهانه ای برای ارتباط با دخترخانم ها می گردند و آن، بهانه ی ازدواج است. اگر فرد خیلی صادق است، باید با خانواده اش به خواستگاری بیاید؛ زیرا شخصیت شما بالاتر از آن است که در خیابان به فردی جواب مثبت بدهید.
برای فراموشی فردی که قبلا با او ارتباط داشتید می توانید ارتباط محبتی تان را با خانواده زیاد کنید، رابطه تان را با اهل بیت زیاد کنید، با تخیلات تان مبارزه کنید، وقت خود را پر کنید و هر چیزی که شما را به یاد آن فرد می اندازد، کنار بگذارید.

پیامک: چند وقتی است متوجه شده ام که شوهرم با بعضی از خانم ها با پیامک ارتباط دارد. خیلی آشفته شده ام و دو فرزند هم دارم. از وقتی موضوع را به او گفتم، کارم شده دعوا. الان راهی ندارم، مرا راهنمایی بفرمایید.
پاسخ: کار همسر شما اشتباه است. شما در زندگی به خودتان برگردید و ببینید که چه اشتباهی در زندگی تان داشته اید. آیا شما به نیازهای محبتی همسرتان پاسخ داده اید؟ آیا به همسرتان احترام گذاشته اید؟ آیا به حساسیت های او توجه کرده اید؟ آیا در جمع به شخصیت او احترام گذاشته اید؟ آیا به خانواده ی او احترام گذاشته اید؟ آیا فضای خانه را برای او گرم کرده اید؟ شما سعی کنید نقشی در عواملی که باعث می شود که مرد به سمت این کارها برود، نداشته باشید و اگر هم نقشی داشته اید، این عوامل را از بین ببرید و فضای خانه را فضای جذابی بکنید تا همسرتان به کانون گرم خانواده برگردد.

پیام سه
*** بیشتر ***
ارسالی از   گروه جارچی   1396/11/30 | بازدید : 1640
زندگی,بد-اخلاقی,آرامش,مزیت,جامعه,خوش-اخلاقی,
در صورت تمایل انتقادات , پیشنهادات و نظرات خود را از « اینـــجا » ارسال فرمایید
مطالب مرتبط دیگر
◄ استرس عامل درجا زدن,رخوت,بی خوابی و ...
◄ 15 نکته در موفقیت امور فردی و جمعی
◄ حریم ها حریم شخصی و حریم عمومی
◄ ده درس مهم زندگی که آدم‌ ها خیلی دیر یاد می ‌گیرند
◄ چگونه می شود که بخشش برایمان سخت می شود؟
◄ آیا شما احساس آزادی نمی کنید؟
◄ قانون هدف: برای رسیدن به موفقیت
◄ ۷ راه برای گذر از مقاطع چالش برانگیز زندگی
◄ اهمیت, دلایل و چگونگی خوشبینی و مثبت اندیشی
◄ فرمول ساده حل مشکلات را می دانیم؟
◄ نکات مهم در سرزنش کردن مخصوصا در حضور جمع!؟
◄ نقش متقاعد سازی در موفقیت
◄ همه آنچه نیاز است درباره سیگار بدانیم
◄ 6 ترفند وقتی از زندگی خسته شدیم چه بکنیم؟
◄ نقش تمرین کردن و مرور مسیری که طی کرده ایم در موفقیت و پیشرفت ما چگونه است؟
◄ دکمه خاموش کردن عصبانیت شما اینجاست
◄ تاثیر خوش بینی و مثبت اندیشی در زندگی
◄ تست: آیا از موفقیت می ترسیم؟
◄ اهمیت احترام در خانواده و یک جامعه چگونه است؟
◄ مهارت خودآگاهي چيست ب2؟
◄ روانشناسی خجالت
◄ آیا موفقیت در تحصیل با عزت نفس و جرات ارتباط دارد؟
◄ انواع امتحان الهی
◄ نکات کلیدی و مهم در مورد موفقیت و سرنوشت با خودآگاهی و اعتماد به نفس
◄ پیشنهادهایی در استفاده و ارتباطات تلفنی