»» پایگاه خبری و اطلاع رسانی جــارچی
عکس خبری فال روزانه تعبیر خواب دانلود آهنگ امروز : چهارشنبه 2 اسفند 1396
ku

راه وروش میهمانی رفتن را یاد بگیریم
 
میهمانان انواع مختلف دارند: یکدسته که بیش از حد در خانه میزبان می مانند، و دسته ی دیگر که خیلی کم می مانند. دسته ای بسیار پرتوقع و دسته ای دیگر بسیار خجالتی هستند. دوست دارید بدانید که چطور می توانید بدون از کف دادن صبر و طاقت، به توازن لازم در این مورد برسید؟
بعضی چیزها که برای حفظ حضور ذهن و کاردانی ما در میزبانی لازم است، به پاقدم مهمانانمان بستگی دارد. اصل مهم این است: کاری نکنید که میزبانتان از دست شما ناراحت شود. روشن است، نه؟ اما واقعیت خلاف این را نشان می دهد. در این مقاله قصد داریم ۸ عادت خلاف ادب و نزاکت در میهمانی را به شما معرفی کنیم که باید بسیار مراقب باشید که از شما سر نزند...

راه وروش میهمانی رفتن را یاد بگیریم

۱) هیچگاه میزبان و سایر میهمانان او را نادیده نگیرید.
گاهی پیش می آید که میزبان از دو دوست در یک زمان دعوت به عمل می آورد که معمولاً این دو نفر که بسیار با هم صمیمی هستند، حرف های زیادی برای گفتن به یکدیگر دارند. از اینرو، در میهمانی خودشان به کناری نشسته و مشغول صحبت کردن و گپ زدن می شوند و سایر میهمانان و میزبان را فراموش می کنند. در چنین موقعیت هایی میزبان احساس خواهد کرد که فقط نقش گارسن این دو نفر را دارد.
۲) از زمزمه کردن و در گوشی حرف زدن خودداری کنید.
این عمل زشت که معمولاً توسط بچه ها انجام می شود، واقعاً خارج از ادب است. متاسفانه برخی زن و شوهرها عادت دارند که در جمع و میهمانی صحبت هایی را هر چند کم به صورت زمزمه وار بین خودشان رد و بدل کنند. گرچه این حرفها ممکن است واقعاً درمورد مزه ی بد سوپ یا اضافه وزن میزبانشان نباشد، اما باز هم کاری نادرست و بی ادبانه است.
۳) نظرات پرخاشگرانه و توهین کننده درمورد بچه ی میزبانتان را برای خودتان نگاه دارید (حتی اگر حقشان باشد).
بعنوان پدر یا مادر، ممکن است گاهی کارهای فرزندانمان را غیر قابل تحمل بدانیم و از دست آنها عصبانی شویم و بخواهیم رفتاری که با فرزندان خودمان داریم، با فرزندان صاحبخانه و میزبان نیز انجام دهیم. اما بهتر است بدانید که معمولاً مردم با کسانی بیشتر رفت و آمد می کنند و صمیمی می شوند که با همه ی اعضاء خانواده ی آنها مودب هستند و خوشرفتاری می کنند.
۴) هیچوقت از دستپخت میزبان ایراد نگیرید.
در واقع چاپلوسی کردن و تملق در مورد دستپخت صاحبخانه همیشه تاثیر مثبت دارد و کارساز است.
۵) هیچوقت طوری وانمود نکنید که بی صبرانه قصد رفتن دارید، حتی اگر کودکانتان نیز بهانه گیری کنند.
بعضی افراد همیشه در عجله هستند. به میهمانی تولد یکی از آشنایان که می روند، تند و تند غذایشان را می خورند، چایی را پشت آن می نوشند و بی صبرانه عزم رفتن می کنند. این واقعاً نشان بی نزاکتی است و مطمئناً به صاحبخانه بر می خورد. اگر شما میزبانید، همیشه باید برنامه ای داشته باشید که این افراد عجله ای و کم طاقت را نیز سر ذوق بیاور. غذا را زود سرو کنید و برای میهمانانتان سرگرمی های ویژه مهیا کنید تا حوصله شان سر نرود.
۶) سؤالهای خصوصی بی مورد نپرسید (مثلاً جزئیات مربوط به درآمد صاحبخانه).
پرسیدن سؤالات بی مورد گاهی ممکن است باعث رنجش میزبان شود و گاهی ممکن است او دوست نداشته باشد اطلاعات زیادی در مورد خود و خانواده اش در اختیار همه قرار دهد. پس از این به بعد وقتی مهمان خانواده ای بودید که هفت، هشت تا بچه داشت، دیگر سوال نکنید که "باز هم بچه می خواهید؟"
۷) قدردانی از دعوت و زحمت میزبانانتان فراموشتان نشود.
درست است که میزبان معمولاً تعارفات زیادی می کند، ولی بدانید که برای دعوت شما متحمل وقت و هزینه زیادی شده است. هرچند با رضای قلبی آنها بوده باشد، اما شما نیز باید به عنوان میهمان وظیفه ی خود را تشکر از زحمات میزبان است، به خوبی انجام دهید.
۸) تشکر نکردن نشانه ی بی ادبی است.
تشکر به صورتهای مختلفی انجام می گیرد: نوشتاری، گفتاری، و یا حتی اهداء یک هدیه کوچک وقتی به خانه ی کسی می روید. تشکر کردن از میزبان به خاطر دعوتش جزء مهم میهمانی رفتن و نشانگر شخصیت شماست. این کار شما باعث می شود که میزبان روحیه ی بهتری هم برای پذیرایی از شما پیدا کند.
بدانید که هیچ چیز با تصادف و شانس صورت نمی گیرد. انجام هر کاری نیازمند تمرین و دقت فراوان است. برای اینکه بدانید در موقعیت های مختلف باید چگونه رفتار کنید، میتوانید هم از دیگران کمک بگیرید و هم رفتار بزرگان را مطالعه کنید. اگر بتوانید این تفکرات را به اعضاء خانواده تان نیز منتقل کنید، مطمئن باشید که همه ی دوستان و آشنایان از دعوت کردن شما به خانه شان به عنوان مهمان لذت خواهند برد
*** بیشتر ***
ارسالی از   گروه جارچی   1396/12/02 | بازدید : 2266
مهارت-های-ده-گانه-زندگی,مهارت-های-زندگی,تصمیم-گیری,افزایش-تواناییهای-روانی,آموزش-مهارتهاي-زندگي,سبک-زندگی,مشكلات-رواني-و-رفتاري,آرامش,Skills-for-Life,انعطاف-پذیری,سفره-آرایی,تزیین,مجله-موفقيت,شروع-راه-موفقیت,کلیدهای-طلایی-موفقیت,کسب-موفقيت,رمز-موفقیت,-روش-های-کسب-موفقیت-در-زندگی,روانشناسی-موفقیت,راه-و-رمز-موفقیت-در-زندگی,رازهای-موفقیت,نکات-خانه-داری,کودکان-موفق,کارآفرینی,آموزش-کارآفرینی,افراد-موفق,
در صورت تمایل انتقادات , پیشنهادات و نظرات خود را از « اینـــجا » ارسال فرمایید
مطالب مرتبط دیگر
◄ دستورالعمل ساده چگونه می توان فرد جذابتری شد؟
◄ یک درخت نقاشی کنید تا بگوییم چه شخصیتی دارید!؟
◄ نکات و آموزش های زندگی بهتر بخش اول
◄ اهمیت, دلایل و چگونگی خوشبینی و مثبت اندیشی
◄ 6 ترفند وقتی از زندگی خسته شدیم چه بکنیم؟
◄ نسل سوخته یا ظرفیت بالقوه/غنچه نشکفته
◄ موفقیت ما در گرو خواستن است؟آیا میدانیم چه می خواهیم؟
◄ انواع امتحان الهی
◄ قانون هدف: برای رسیدن به موفقیت
◄ چرا زنان عفیف باشند و مردان با حیا(چشم پوش)؟ محدودیت نیست؟
◄ این شخصیتها هیچگاه در زندگی خود احساس موفیت و آرامش واقعی نمی کنند
◄ اثر یک دوست خوب و همراه در رشد فکری و موفقیت در زندگی چگونه است؟
◄ مشکلات در زندگی و عدم موفقیت
◄ احترام به پدر و مادر
◄ اثرات فوق العاده بهبود و رفع افسردگی و خستگی روحی با دردودل کردن
◄ 15 نکته در موفقیت امور فردی و جمعی
◄ آیا اخلاق را می توان تغییر داد؟
◄ با هفت راه از مشکلات به راحتی گذر کنید
◄ قوانین آپارتمان نشینی ب1
◄ استرس عامل درجا زدن,رخوت,بی خوابی و ...
◄ ده گام مهم در انتخاب یک شغل مناسب
◄ اهمیت و چگونگی ابراز احساسات و بیان علاقه مندیها
◄ تاثیر خوش بینی و مثبت اندیشی در زندگی
◄ درباره حرف مردم و نقش آن در زندگی
◄ پانزده درس زندگي كه در کمتر مدرسه اي ياد می دهند