»» پایگاه خبری و اطلاع رسانی جــارچی
عکس خبری فال روزانه تعبیر خواب دانلود آهنگ امروز : چهارشنبه 2 اسفند 1396
ku

مراحل آموزشی جیت کان دو


آموزش جیت کان دو در سه مرحله مقدماتی، متوسط و پیشرفته صورت می‌گیرد که هنرجویان آن را در ۱۰ مرحله طی می‌کنند تا به عنوان تکنسین ۱ که تقریباً شبیه دان ۱ است شناخته شوند.

جیت کان دو

در طول این مدت لباس آن‌ها شامل شلوار سیاه و تی شرت است که رنگ تی شرت طی این مراحل تغییر می‌کند و با هر مرحله‌ای یک آرم «یین و یانگ» بر روی لباس او اضافه می‌شود. تعداد این آرم‌ها درجه جیت کان دو کار را نشان می‌دهد. هنرجو پس از رسیدن به مرحله تکنسینی می‌تواند کت بروس لی را به تن کند.
تفاوت‌های جیت کان دو و وینگ چون یکی از تغییرهای اساسی که بروس لی در سیستم چی سائو وینگ چون انجام داد، شکل ایستادن هنگام انجام چی سائو بود. در وینگ چون پاها روبروی هم و به اندازه عرض شانه‌ها ازهم جدا می‌باشند، پاشنه‌ها به طرف بیرون و زانوها به طرف داخل قرار می‌گیرند. به نظر بروس لی این ایستادن باعث کندی و سنگینی حرکت بدن بود. برای همین در جیت کان دو، چی سائو با پای راست یا چپ جلو ایستاده و پاشنه پای عقب بالا انجام می‌شود.
دیگر تغییر بروس لی روی فوک سائو بود که برخلاف وینگ چون تکنیک‌های دست را با پشت دست، ساعد یا بند انگشتان که آن‌ها را غیرطبیعی و موجب زخمی شدن فرد می‌دانست، انجام نمی‌داد و ضربات دست را به سبک بوکسورها اجرا می‌کرد.


منبع:رزمی کار*** بیشتر ***
ارسالی از   گروه جارچی   1396/12/03 | بازدید : 1296
آموزش-بدنسازی,مقالات-ورزشی,راهنمای-ورزش,ورزش-در-خانه,آموزش-ورزش,آموزش-آیروبیک,آموزش-ایزومتریک,آموزش-پیلاتس,ورزش-پیلاتس,ورزشهای-ضديائسگی,ورزشهای-ضدخستگي-زودرس,بهترین-ورزش-برای-کنترل-وزن,راز-خوشبختی,تناسب-اندام,تمرینات-ورزشی-تخصصی,حرکات-ورزشی,ورزشی--برای-آب-کردن-شکم,حركات-كششی,ورزش--و-تناسب-اندام,سایت-آموزش-ورزش,ورزش--های-کوچک-کردن-شکم,کوچک-کردن-باسن,برنامه-ورزشی-مناسب,برنامه-تمرین-مناسب,حرکات-ورزشی-كمردرد,آموزش-حرکات-یوگا,حرکات-ورزشی-لاغری-شکم,حرکات-ورزشی-پشت-میز-کار,حرکات-اصلاحی-ورزشی,ورزش-لاغری,
در صورت تمایل انتقادات , پیشنهادات و نظرات خود را از « اینـــجا » ارسال فرمایید